Co się stało z Bigą w Krapkowicach?

Sklep Biga to bardzo popularne miejsce wśród miłośników mody z drugiej ręki i nie tylko. Od ponad dziesięciu lat funkcjonował w budynku przy ul. Ks. Duszy 28 i cieszył się dużą sympatią swoich klientów. Jednak w ostatnim czasie pojawiły się niepokojące plotki o jego zamknięciu. Teorię tę zdawał się potwierdzać trwający remont i pojawienie się nad głównym wejściem szyldu sieci sklepów „Żabka”. Czy rzeczywiście największy lumpeks w naszym mieście został zamknięty?

Nic z tych rzeczy! Na szczęście pogłoski okazały się nieprawdą. Sklep z tanią odzieżą Biga nie przestał funkcjonować nawet na jeden dzień! Należy jednak podkreślić, że faktycznie jest on w trakcie wielkiej metamorfozy. Największą być może zmianą, która siała niepokój wśród mieszkańców Krapkowic, jest zmiana głównego wejścia do secondhandu. Do tej pory znajdowało się ono na froncie budynku od strony ul. Damrota, natomiast teraz zostało przeniesione na tył lokalu – niemalże dokładnie na wprost Kościoła WNMP. Drzwi wejściowe są otwarte na oścież, aby z daleka już było widać, którędy można trafić do Bigi, ale w dalszym ciągu wiele osób ma problem z odnalezieniem go.

Kiedy jednak uda Wam się odszukać właściwą drogę, przekonacie się, że markowy secondhand działa wciąż na najwyższych obrotach, codziennie serwując nowy towar. Waszej uwadze nie umknie z pewnością również fakt, że wnętrze zmieniło się, a właściwie ciągle się zmienia. Zmniejszono nieco metraż i układ sklepu, ale nie główną ideę Bigi. W dalszym ciągu regularnie pojawiają się nowości i liczne promocje, a także tak cenione przez klientów dostawy markowej taniej odzieży oraz kolekcji outletowych.

Dlaczego właściciele najlepszego secondhandu w mieście zdecydowali się na tak wiele zmian? Odpowiedź jest prosta – chcą zapewnić swoim klientom jeszcze większy komfort podczas zakupów, odświeżając  wnętrze sklepu. Plany są bardzo ambitne, a w związku z tym ręce mają pełne roboty. Łącznie z obsługą sklepu mają nadzieję, że wszystkim wystarczy cierpliwości, aby wspólnie obserwować postępy prac, a finalnie podziwiać efekty i cieszyć się  nimi.

Niektórzy z mieszkańców naszego miasta pamiętają burzliwą historię budynku, w którym mieści się tani sklep z odzieżą. Kiedyś klimatyczne kino przeobrażało się kilkukrotnie w placówki handlowe różnych branży, lecz żadna z nich nie została z nami na długo. Dopiero Biga okazała się lokatorem, który zatrzymał się na stałe. Niedroga odzież z drugiej ręki została doceniona przez Krapkowiczan, którzy stanęli po stronie ekologicznych zakupów, wpisując się w ideę mody odpowiedzialnej. Przy okazji mają dostęp do produktów wysokiej jakości w niskich cenach.

Właściciele Bigi zdradzają, że swoje plany remontowe pragną zakotwiczyć w dobrych wspomnieniach dotyczących budynku. Dlatego tematem przewodnim nowego wystroju wnętrza secondhandu będzie stare kino. W jaki sposób pomysł zostanie zrealizowany pozostaje na razie tajemnicą. Pozostaje czekać na koniec remontu i trzymać kciuki, żeby było pięknie! A w międzyczasie warto zajrzeć do sklepu, który ciągle działa z wielkim entuzjazmem, aby podejrzeć postęp prac i oczywiście poszukać modnych stylizacji z drugiej ręki.

Przeczytaj również